Президент РФ Володимир Путін заявив, що питання “тимчасового управління” Україною під егідою ООН та Заходу можна винести на обговорення. Про це він сказав під час зустрічі з екіпажем атомного підводного крейсера “Архангельськ”, передає кремлівське агентство РИА “Новости”.
“У принципі, звісно, можна було б під егідою ООН, США, з європейськими країнами, з нашими партнерами та друзями обговорити можливість введення в Україні тимчасового управління. Для того, щоб провести демократичні вибори”, – заявив Путін.
Диктатор додав, що з таким урядом можна буде розпочати переговори та підписати “легітимні документи”, які, за його словами, визнає світова спільнота.
Реакція Заходу
На заяви Путіна оперативно відреагували в Білому домі. Представник Ради національної безпеки США у коментарі Reuters нагадав, що владу в Україні визначає виключно її народ:
“Влада в Україні визначається її конституцією та народом країни”.
Ця заява ще раз підкреслила, що США не сприймають російських спроб нав’язати Україні будь-які сценарії, які суперечать суверенітету держави.
Що стоїть за словами Путіна?
Експерти вбачають у заяві Путіна чергову інформаційну операцію, спрямовану на створення ілюзії “готовності” до діалогу, тоді як РФ продовжує агресію проти України. Також варто зазначити, що Путін згадав про “Азов”, назвавши його проблемою, яка “набуває фактичної влади”.
Такі заяви Кремля мають на меті як інформаційний тиск, так і мобілізацію внутрішньої аудиторії перед майбутніми політичними рішеннями РФ.