Росія проводить навчання з запуску ракет у відповідь на ймовірну ядерну загрозу

Президент Росії Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін

Російський президент Володимир Путін оголосив про запуск масштабних навчань російських стратегічних сил ядерного стримування, під час яких буде випробувано запуск балістичних і крилатих ракет. Це рішення спрямоване на демонстрацію військової потужності та є прямим сигналом у контексті зростаючої напруженості між Росією та Заходом, передаює агентство Reuters .

“Ми відпрацьовуємо командні дії з контролю над використанням ядерної зброї із запуском балістичних і крилатих ракет”, — зазначив Путін у виступі, трансляція якого відбулася на державному телебаченні Росії. Лідер Кремля підкреслив, що “в умовах зростання геополітичних ризиків і нових зовнішніх загроз” критично важливо мати стратегічні сили, готові до оперативного використання.

Путін також нагадав про важливість російської ядерної “тріади” — ракет, що запускаються з суші, підводних човнів і стратегічної авіації, яку він назвав “надійним гарантом суверенітету та безпеки країни”. Він підкреслив, що ядерна зброя має залишатися “надзвичайним засобом для забезпечення безпеки” і не буде використовуватися без крайньої необхідності.

Президент Росії заявив, що країна продовжить модернізацію ядерного арсеналу, спрямовану на вдосконалення всіх компонентів ракетних систем, включаючи нові мобільні комплекси, які здатні обходити системи ПРО. За словами Путіна, це особливо важливо на тлі розгортання американської системи протиракетної оборони в Європі.

При цьому Путін запевнив, що Росія не має наміру втягуватися в нову гонку озброєнь, на відміну від ситуації в радянські часи, коли СРСР був залучений до такої гонки із США, що виснажило його економічні ресурси.

Навчання та ревізія ядерної доктрини Росії відбуваються на тлі закликів України до західних союзників дозволити їй використовувати далекобійні ракети для ударів по російських об’єктах. За оновленою доктриною, Путін наголосив, що Росія може відповісти ядерним ударом навіть на масштабні неконвенційні атаки, як-от удари ракетами чи дронами по території Росії або її союзників, зокрема Білорусі.

Ці навчання та ревізія військової доктрини вказують на готовність Росії діяти жорсткіше, захищаючи власні інтереси, і є прямим сигналом для Заходу та України в умовах продовження війни й зростання глобальної напруженості.

НОВИНИ