Лінь Цзянь Фото: МЗС Китаю
Китай різко відреагував на рішення Європейського Союзу запровадити санкції проти кількох китайських компаній, які, за даними Брюсселя, постачали військове обладнання Росії під час війни в Україні. У вівторок представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь звинуватив ЄС у “наклепі” та заявив, що Пекін готовий вжити “необхідних заходів” для захисту своїх компаній. Про це повідомляє AFP.
ЄС у понеділок додав до чорного списку чотири китайські компанії, звинувачуючи їх у постачанні компонентів, зокрема для виробництва дронів і мікропроцесорів, які використовуються російською військовою промисловістю. Також санкції торкнулися однієї особи та двох організацій, які, за даними Брюсселя, допомагали Москві обходити обмеження, введені після вторгнення в Україну у лютому 2022 року.
Пекін заявляє, що ці звинувачення “не мають юридичного підґрунтя”. “Щодо України, Китай завжди докладав максимум зусиль для сприяння мирним переговорам і ніколи не постачав зброю сторонам конфлікту”, — підкреслив Лінь Цзянь під час брифінгу.
Китайський дипломат закликав ЄС припинити “безпідставно звинувачувати та дискредитувати” Китай.
Найжорсткіші санкції проти китайських компаній
Санкції ЄС включають заборону на в’їзд до країн блоку, замороження активів та заборону європейським компаніям здійснювати фінансування цих структур.
Серед компаній, проти яких запроваджено санкції, — Xiamen Limbach, яку звинувачують у постачанні двигунів для іранських дронів Shahed. Ці безпілотники активно використовуються російськими військовими під час бойових дій в Україні.
Це не перший випадок, коли ЄС звинувачує китайські компанії у підтримці російської військової машини. Проте нинішні обмеження є найсуворішими за весь час і демонструють намір Брюсселя посилювати тиск на треті країни, які сприяють обходу санкцій.
Ситуація загострює дипломатичні відносини між Китаєм і ЄС, оскільки Пекін продовжує балансувати між підтримкою Росії як стратегічного партнера та спробами уникнути прямого конфлікту з Європою.