Фото: Getty images
Світовий банк офіційно відновив право Сирії на проведення грошових операцій після того, як Саудівська Аравія та Катар спільно виплатили її заборгованість у розмірі 15,5 мільйона доларів. Про це йдеться в офіційній заяві установи, оприлюдненій 16 травня, повідомляє Associated Press.
«Ми раді, що списання заборгованості Сирії дозволить групі Світового банку відновити співпрацю з країною і задовольнити потреби сирійського народу в розвитку», — наголосили у банку.
Йдеться про борг перед Міжнародною асоціацією розвитку — структурою Світового банку, що надає пільгові кредити найбіднішим державам. Саудівська Аравія і Катар вперше оголосили про намір погасити борг Дамаска ще у квітні. Сирійська влада тоді привітала це рішення як сигнал до початку відновлення країни після понад десятиліття війни.
Згідно з даними ООН, Сирія сьогодні переживає глибоку гуманітарну кризу: понад 90% населення живе за межею бідності, а електропостачання доступне лише на дві години на добу.
Аналітики оцінюють загальні потреби для повного відновлення інфраструктури та економіки країни в суму близько 400 мільярдів доларів.
Експерти відзначають, що виплата боргу з боку союзників може не лише поліпшити економічні перспективи Сирії, а й посилити регіональні позиції Ер-Ріяда і Дохи на тлі триваючого переформатування впливів на Близькому Сході.