У Південній Кореї розгорівся хаос після невдалої спроби арешту відстороненого президента Юн Сок Йоля. У п’ятницю слідчі намагалися виконати ордер на його затримання за спробу запровадження воєнного стану, однак наштовхнулися на спротив президентської охорони, повідомляють міжнародні агенції новин, пише BBC.
Протягом шести годин прокурори та співробітники Бюро з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) перебували в резиденції президента у престижному районі Ханнам у Сеулі. Але близько 13:30 (04:30 GMT) вони залишили резиденцію без результату.
“Виконання ордера на арешт сьогодні виявилося фізично неможливим через тривалий глухий кут,” – заявили в CIO. У відомстві зазначили, що ризики для безпеки співробітників змусили їх припинити спробу затримання.
Конфронтація з охороною
Представники Генерального штабу Сеула підтвердили, що слідчі зіткнулися з військовими, які діяли під керівництвом президентської служби безпеки. Президентська охорона, яка продовжує захищати Юна як чинного главу держави, завадили кільком спробам обшуків у його резиденції впродовж останніх днів.
Адвокати Юна, які терміново прибули до резиденції, назвали ордер на арешт “незаконним і недійсним”. У CIO залишається час до 6 січня, щоб виконати рішення суду, видане цього тижня.
Арешт Юн Сок Йоля, який формально залишається президентом, хоча і відсторонений у зв’язку з процедурою імпічменту, став би безпрецедентною подією в історії Південної Кореї.
Протести на вулицях
У ніч з четверга на п’ятницю сотні прихильників Юна зібралися біля його резиденції. Серед них – відомі ультраправі блогери та євангелістські проповідники. Протестувальники проводили нічні молебні, висловлюючи підтримку відстороненому президенту.
Водночас поліція розгорнула 2 700 співробітників для забезпечення порядку після сутичок між прихильниками та противниками Юна.
Воєнний стан і парламентська криза
Юн Сок Йоль шокував країну в ніч на 3 грудня, спробувавши запровадити воєнний стан і відправивши військових до парламенту, щоб зупинити роботу законодавців. Цей крок викликав спогади про темні часи військової диктатури.
Однак вже через кілька годин президент був змушений відступити. Депутати змогли зібратися і проголосувати за резолюцію проти воєнного стану, у той час як їхні помічники забарикадували двері парламенту меблями, а тисячі продемократичних протестувальників зібралися навколо будівлі.
Юн Сок Йоль продовжує викликати глибокі суперечки в суспільстві, а країна опинилася на межі політичної кризи, якої не було з часів авторитарного правління.