Скандальний кардинал Беччу наполягає на участі у Конклаві попри вирок і виключення з кола виборців Папи

Кардинал Джованні Андфжело Беччу

Кардинал Джованні Андфжело Беччу. Фото: Reuters

Кардинал Джованні Анджело Беччу, колишній впливовий діяч у Ватикані та один із найближчих соратників Папи Франциска у 2013–2020 роках, знову опинився в центрі уваги. Попри те, що він був позбавлений права голосу на Конклаві та засуджений до понад п’яти років ув’язнення у справі про фінансові махінації, Беччу стверджує: юридичних перешкод для його участі в обранні нового Папи немає.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Unione Sarda він заявив, що не бачить жодних формальних чи юридичних підстав для виключення його з Конклаву:

«Ніхто не вимагав від мене офіційної письмової відмови, а Папа не оголошував про усунення мене від виборчих прав. Отже, мої повноваження кардинала зберігаються».

Ці слова прозвучали на тлі повідомлення Бюро преси Ватикану, яке раніше включило Беччу до списку «кардиналів-неелекторатів», тобто тих, хто не має права брати участь у виборах Папи. Однак Беччу назвав це «технічною помилкою» без юридичної сили.

Парадоксально, але ще у 2020 році, у коментарі Corriere della Sera, сам Беччу визнавав, що його повноваження як кардинала були призупинені, а офіційна заява Святого Престолу підтверджувала, що Папа Франциск прийняв його відставку як префекта Конгрегації у справах святих і позбавив пов’язаних з цим кардинальських прав.

Нагадаємо, у 2021 році Ватикан порушив кримінальну справу проти десяти осіб, включно з Беччу. Його звинуватили у фінансових зловживаннях при купівлі елітної нерухомості в лондонському районі Челсі. Через люксембурзький фонд, пов’язаний з італійським бізнесменом Раффаеле Мінчоне, було придбано 17 тисяч м² для створення п’ятдесяти розкішних апартаментів.
У грудні 2023 року Ватиканський трибунал визнав кардинала винним у розтраті, зловживанні службовим становищем і підробці документів. Його засуджено до 5,5 років позбавлення волі. Сам Беччіу подав апеляцію.

Попри вирок, Беччу продовжує боротися за свою репутацію і роль у житті Церкви. Його публічна заява про право брати участь у Конклаві напередодні можливої зміни понтифіка — ще один крок у довгій і суперечливій історії, яка тримає в напрузі не лише Ватикан, а й увесь католицький світ.

НОВИНИ