Смертоносний землетрус у М’янмі: понад 2700 загиблих, гуманітарна криза загострюється

Катастрофа від землетрусу в М’янмі. Фото: Myo Kyaw Soe / Xinhua News /

Внаслідок руйнівного землетрусу магнітудою 7,7, що стався у М’янмі в п’ятницю опівдні, загинули щонайменше 2719 людей, а кількість жертв може перевищити 3000. Про це заявив лідер військової хунти Мін Аунг Хлаїн у телевізійному зверненні, передає Reuters. Ще понад 4500 осіб отримали поранення, а 441 вважаються зниклими безвісти.

Міжнародні гуманітарні організації попереджають: ситуація критична. Тисячі людей залишилися без даху над головою, потребують їжі, води та медичної допомоги. Amnesty International закликала військову владу М’янми негайно дозволити доступ гуманітарних місій у найбільш постраждалі регіони.

“Армія М’янми має довгу історію блокування допомоги у районах, де активні повстанські угруповання”, – заявив представник Amnesty Джо Фріман.

Попри заклики міжнародної спільноти, військова влада не лише перешкоджає наданню допомоги, а й, за даними місцевих груп опору, проводить авіаудари по районах, що перебувають під контролем повстанців.

Жахливі руйнування: десятки дітей загинули в завалах

У провінції Мандалай під завалами школи загинули 50 дітей та двоє вчителів, повідомляє Офіс ООН з координації гуманітарних питань (OCHA).

“Населення уражених регіонів стикається з критичною нестачею чистої води та елементарних санітарних умов”, – йдеться у звіті ООН.

Люди бояться нових підземних поштовхів і змушені спати просто неба. “Після шоку від землетрусу мешканці тепер бояться нових ударів і проводять ночі на відкритих просторах”, – розповів один із волонтерів International Rescue Committee (IRC).

Рятувальна операція у Бангкоку: все менше шансів знайти живих

Землетрус також спричинив серйозні руйнування у сусідній Таїланді. У столиці країни, Бангкоку, триває рятувальна операція на місці обвалення багатоповерхового будинку. Під завалами залишаються до 70 осіб.

“Шанси знайти когось живим стають дедалі меншими”, – визнав волонтер-рятувальник Бін Бунлуеріт.

Сканери виявили шість силуетів під уламками, однак жодних ознак життя поки не зафіксовано. Пошукові роботи ведуть рятувальники з США, Ізраїлю та інших країн.

Тим часом влада Таїланду розпочала розслідування причин катастрофи. Перевірка показала, що частина конструкцій багатоповерхівки не відповідала будівельним стандартам, що могло сприяти її руйнуванню.

Ситуація загострюється: світ закликає до негайної допомоги

Глобальна спільнота закликає військову владу М’янми негайно відкрити гуманітарні коридори. Проте поки що міжнародна допомога блокується, а тисячі людей залишаються у пастці стихійного лиха та політичних репресій.

НОВИНИ