США більше не нестимуть основний тягар гуманітарної допомоги світу — Марко Рубіо

Державний секретар США Марко Рубіо. Фото: Media Punch

Уперше за десятиліття Сполучені Штати Америки офіційно заявили про зміну курсу у глобальній гуманітарній політиці. Державний секретар США Марко Рубіо у Брюсселі чітко дав зрозуміти: Америка більше не буде головним донором у боротьбі з глобальними катастрофами, передає Reuters.

«Ми не є урядом світу. Ми надаватимемо допомогу, як і всі інші, але наші ресурси не безмежні. У нас є й інші потреби», — заявив Рубіо журналістам.

Що це означає?

Вашингтон офіційно згортає роль головного спонсора гуманітарних місій у всьому світі, яку відігравав роками. Замість 60–70% світової допомоги, яку традиційно фінансували США, тепер очікується участь інших багатих країн.

Рубіо прямо закликав Китай, Індію та держави G20 «взяти на себе більше відповідальності». За словами держсекретаря, на тлі зростаючого держборгу США та внутрішніх соціальних викликів, пріоритети Вашингтона змінюються.

На прикладі М’янми:
Після нищівного землетрусу у М’янмі США надали лише $2 мільйони допомоги та пообіцяли надіслати трьох експертів. Це — разюче менше, ніж масштабні операції, які Сполучені Штати проводили під час попередніх криз — від Гаїті до Індонезії.

Втім, ця нова стратегія викликає занепокоєння у міжнародних гуманітарних організацій, адже світ залишається вразливим до катастроф, а донорів такої потужності, як США, одиниці.

НОВИНИ