США планують запровадити санкції проти компаній КНР. Фото: unsplash.com
Сполучені Штати вживають нових заходів для посилення обмежень на постачання напівпровідникових мікросхем до Китаю, що є частиною масштабної стратегії адміністрації Байдена, спрямованої на обмеження доступу Китаю до новітніх технологій, які можуть бути використані для розвитку штучного інтелекту (ШІ) та військових технологій.
За інформацією Reuters, США планують запровадити третю хвилю обмежень, що торкнуться 140 китайських компаній, зокрема ключових виробників чипів. Обмеження заборонять постачання американських технологій без відповідних ліцензій до близько 20 китайських виробників мікросхем, двох інвестиційних компаній та понад 100 постачальників обладнання для напівпровідникової галузі.
Серед найбільших компаній, на які поширюються нові санкції, – китайські виробники Naura Technology Group, Piotech та SiCarrier Technology. Крім того, США мають намір посилити обмеження щодо найбільшого китайського контрактного виробника мікросхем, Semiconductor Manufacturing International (SMIC), яка була занесена до “чорного списку” ще в 2020 році.
Західні країни, зокрема Малайзія, Сінгапур, Ізраїль та Південна Корея, також потрапляють під ці обмеження, що стосуються продукції, виготовленої на їхній території. Однак Нідерланди та Японія залишаються виключенням, адже ці країни разом із США займають провідні позиції серед виробників обладнання для виготовлення мікросхем.
Ці заходи є частиною зусиль США щодо обмеження потенціалу Китаю у галузі новітніх технологій, які можуть використовуватися для військових цілей, зокрема в контексті розвитку штучного інтелекту.