США загострюють увагу на Гренландії: віцепрезидент Венс звинуватив Данію в нехтуванні територією

Джей-Ді Венс

Віцепрезидент США Джей Ді Венс здійснив офіційний візит до Гренландії, під час якого виступив із заявами про необхідність посилення американського контролю над островом. Виступаючи на базі Pituffik, він різко розкритикував Данію, заявивши, що вона «не приділяє достатньо уваги» своїй території та не забезпечує належний рівень безпеки перед обличчям загроз з боку Китаю та Росії. Про це пише The Guardian.

Ванс: “США не можуть ігнорувати ситуацію в Гренландії”

Виступаючи перед американськими військовими на базі Pituffik, Венс підкреслив, що стратегічне значення Гренландії зростає, а Данія не виділяє достатньо ресурсів для її безпеки. «Ми не можемо дозволити, щоб острів опинився під впливом Москви чи Пекіна. Гренландія повинна бути надійно захищена, і США готові інвестувати у цей захист», – наголосив він.

Віцепрезидент також зазначив, що «США не можуть бути гаманцем для всього світу», натякаючи на потребу перерозподілу фінансових навантажень між союзниками.

Реакція Трампа: “Гренландія має бути частиною США”

У той же день, коли Венс перебував у Гренландії, президент Дональд Трамп вкотре заявив про необхідність входження острова до складу США. «Гренландія є ключовим елементом міжнародної безпеки, і ми не можемо допустити, щоб вона була використана нашими супротивниками. Ми готові пояснити це як Данії, так і Європейському Союзу», – заявив він на зустрічі в Нью-Джерсі.

Реакція Данії та місцевих жителів

Данія та Гренландія критично сприйняли заяви Ванса і Трампа. Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен назвав слова Венса «неприйнятними», а місцеві жителі вийшли на протести, заявляючи, що не хочуть американського контролю. На вулицях столиці Нуука з’явилися банери «Yankees Go Home» та «Наша земля – наше майбутнє».

Водночас, новий уряд Гренландії, сформований за кілька годин до візиту Венса, заявив про намір посилити економічну незалежність від Копенгагена та Вашингтона.

Геополітичні наслідки

Ситуація навколо Гренландії продовжує загострюватися, оскільки Китай та Росія нарощують свою присутність в Арктиці. Вашингтон, у свою чергу, готовий протидіяти будь-якому впливу, що може загрожувати його інтересам у регіоні.

НОВИНИ