Урсула фон дер Ляєн Фото: скріншот з відео
У світлі нової митної політики США, яку просуває Дональд Трамп, дедалі більше країн світу звертаються до Європейського Союзу як до стабільного і передбачуваного партнера. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у коментарі виданню Politico.
«У все більш непередбачуваному глобальному середовищі країни шикуються в чергу, щоб співпрацювати з нами. Посеред хаосу Європа твердо стоїть на ногах, спираючись на цінності, і готова формувати те, що буде далі»,— зазначила фон дер Ляєн.
За її словами, після оголошення Вашингтоном масштабних мит на імпорт товарів — зокрема базового тарифу у 10% для більшості країн і 20% для ЄС — держави шукають нових торговельних союзів. «Це про щось говорить. Посеред хаосу Європа твердо стоїть на ногах, спираючись на цінності, і готова формувати те, що буде далі», — додала очільниця Єврокомісії.
Особливо вона підкреслила глибокі трансформації у світовому порядку — наймасштабніші з часів завершення холодної війни. Саме в цьому контексті Європа, за її словами, постає як надійний острів стабільності та партнерства.
За останні тижні фон дер Ляєн провела низку розмов із лідерами Ісландії, Нової Зеландії, Малайзії, Філіппін, Канади, Індії та Об’єднаних Арабських Еміратів — країн, які демонструють зацікавленість у партнерстві з ЄС на тлі зміненої геоекономічної картини.
На тлі цієї ситуації Європейський Союз уже погодив пропозицію Єврокомісії про впровадження торговельних контрзаходів у відповідь на дії США. Водночас, через кілька днів після жорстких заяв, Трамп оголосив про 90-денну «паузу» в запровадженні нових митних тарифів. Однак аналітики вказують: такий крок більше схожий на політичний маневр, аніж на зміну курсу.
Ці події вкотре демонструють, як митна політика може перетворитися на інструмент глобального впливу, а також підтверджують зростаючу роль Європи як стабілізуючої сили у мінливому геополітичному світі.