Трамп: Китай загальмував угоду щодо TikTok через мита — “Міг би схвалити за 15 хвилин”

Фото: Depositphotos

7 квітня — Вашингтон / Пекін — Президент США Дональд Трамп заявив, що опір Китаю новим американським митам загальмував угоду про продаж TikTok американському інвестору. Як повідомляє Bloomberg, Трамп зробив цю заяву 6 квітня у розмові з журналістами.

«Ми були дуже близькі до угоди. Якби я трохи знизив тарифи — Китай схвалив би її за 15 хвилин. Це показує, наскільки потужними є мита», — наголосив Трамп.

Що сталося з TikTok?

Популярна соціальна мережа TikTok належить китайській компанії ByteDance, і згідно з американським законом 2024 року, вона повинна продати свій бізнес у США до 19 січня — або зіткнутися із забороною.

Раніше повідомлялось, що американський консорціум інвесторів був близький до укладання угоди, але позиція Пекіна різко змінилася після того, як Трамп оголосив про широкомасштабне введення нових мит на китайські товари.

Попри заяви ByteDance про небажання продавати прибутковий бізнес, оцінюваний у $20–150 мільярдів, адміністрація Трампа продовжила тиск. 20 січня президент подовжив строк “продай або заборона”, а 4 квітня підписав ще одне 75-денне продовження.

Хто веде переговори?

Над пошуком компромісу працюють ключові фігури адміністрації:

• віцепрезидент Джей Ді Венс

• радник з нацбезпеки Майк Волц

Їхня мета — знайти варіант угоди, який одночасно влаштує американську сторону, забезпечить збереження даних користувачів США і зменшить ризики впливу з боку китайської держави.

Контекст: митна війна набирає обертів

Нові мита Трампа вже викликали напруження у відносинах із ЄС, Ізраїлем, Канадою та Китаєм. Експерти називають ситуацію початком другої торговельної війни, у якій TikTok став одним із ключових символів геополітичної конфронтації між Вашингтоном і Пекіном.

У Пекіні поки що офіційно не прокоментували заяву Трампа. Однак джерела в китайських ділових колах називають вимоги Вашингтона «тиском, що порушує ринкову свободу».

TikTok же, як і раніше, залишається у центрі битви не тільки за мільярди доларів, а й за цифровий суверенітет у XXI столітті.

НОВИНИ