Трамп повертається: Ексклюзивне інтерв’ю в Овальному кабінеті

Фото: Depositphotos

У нещодавньому ексклюзивному інтерв’ю для The Atlantic, проведеному в Овальному кабінеті, Дональд Трамп, який повернувся до Білого дому, поділився своїм баченням майбутнього Америки, коментуючи ключові політичні питання та власний стиль керівництва. Інтерв’ю, опубліковане 29 квітня 2025 року, стало першим великим матеріалом після його повернення на посаду президента, викликавши широкий резонанс у США та за їх межами.

Повернення до влади та плани на майбутнє

Трамп, який знову зайняв президентське крісло після перемоги на виборах 2024 року, підкреслив, що його адміністрація зосередиться на “відновленні величі Америки”. Він акцентував на економічному зростанні, посиленні кордонів та перегляді міжнародних угод, які, на його думку, послаблюють позиції США. “Ми повернемо робочі місця, повернемо силу, повернемо повагу”, – заявив він, повторюючи гасла своєї передвиборчої кампанії.

Особливу увагу Трамп приділив енергетичній політиці, обіцяючи розширити видобуток нафти та газу, щоб знизити ціни на пальне. “Америка має бути енергетично незалежною, як це було за мого першого терміну”, – наголосив він. Водночас він уникнув детального обговорення кліматичних ініціатив, назвавши їх “бюрократичними перешкодами”.

Контроверсійні заяви та зовнішня політика

Трамп не обійшов увагою і зовнішню політику, висловивши жорстку позицію щодо Китаю та Росії. Він пообіцяв нові економічні санкції проти Пекіна, якщо той не змінить свою торговельну політику, і натякнув на можливі переговори з Володимиром Путіним для “швидкого завершення війни в Україні”. Ці слова викликали неоднозначну реакцію: одні експерти вважають їх прагматичними, інші – небезпечним відходом від підтримки союзників.

Не обійшлося і без суперечливих моментів. Трамп укотре розкритикував медіа, назвавши їх “ворогами народу”, і висловив намір реформувати закони про наклеп, щоб “захистити правду”. Ці заяви вже викликали занепокоєння серед захисників свободи слова, які побоюються обмежень для преси.

Внутрішня політика та суспільний розкол

На внутрішньому фронті Трамп пообіцяв боротися з “культурою скасування” та посилити підтримку правоохоронних органів. Він також торкнувся теми імміграції, заявивши про намір завершити будівництво стіни на кордоні з Мексикою та прискорити депортацію нелегальних мігрантів. “Ми не дозволимо хаосу на наших кордонах”, – підкреслив він.

Інтерв’ю також висвітлило глибокий суспільний розкол у США. Трамп визнав, що його повернення викликало протести в кількох містах, але відмахнувся від критики, назвавши опонентів “радикальними лівими, які ненавидять Америку”. Водночас він висловив упевненість, що його політика об’єднає країну “шляхом процвітання та безпеки”.

Реакція та перспективи

Ексклюзив The Atlantic уже викликав бурхливі дискусії. Прихильники Трампа називають інтерв’ю доказом його непохитної відданості “американським цінностям”, тоді як критики застерігають від авторитаризму та популізму. Політологи зазначають, що перші місяці другого терміну Трампа стануть вирішальними для визначення траєкторії його адміністрації.

Інтерв’ю завершилося на оптимістичній ноті, коли Трамп заявив: “Ми тільки починаємо. Америка ще не бачила, на що ми здатні”. Ці слова, безсумнівно, стануть предметом аналізу в найближчі тижні, коли нова адміністрація розпочне втілювати свої амбітні плани.

НОВИНИ