Фото: Steve Parsons via WPA/Getty Images
Колишній головнокомандувач НАТО в Європі, адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс, жорстко висміяв заяву експрезидента США Дональда Трампа, який звинуватив Україну у розв’язанні війни з Росією. До критики приєднався і колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Про це пише Independet.
Іронія адмірала НАТО
Ставрідіс відреагував на слова Трампа у соцмережі „X”, поширивши новину CNN про те, що експрезидент „неправдиво стверджує, ніби Україна розпочала війну з Росією”. Він саркастично порівняв цю заяву із історичним фейком:
„Наступного року ми дізнаємось, що флот США не мав атакувати японців 7 грудня 1941 року в Перл-Гарборі”, — написав адмірал.
Коментар Трампа викликав обурення серед світових лідерів та експертів. Президент США заявив, що „українці мали три роки для завершення війни” та „навіть не мали її починати”.
Борис Джонсон: „Ті самі аргументи, що й Гітлер”
Колишній прем’єр Британії Борис Джонсон також не залишився осторонь. Він відповів Трампу, наголосивши, що Україна не могла провести вибори через воєнний стан, запроваджений у перший день повномасштабного вторгнення.
„Звичайно, країна, що зазнала жорстокої агресії, не повинна організовувати вибори. Велика Британія теж не проводила загальних виборів з 1935 по 1945 рік”, — заявив Джонсон.
Він також наголосив, що заяви Трампа не мають сприйматися серйозно, а скоріше як частина його передвиборчої кампанії.
„Чи не час нам, європейцям, перестати обурюватися словами Трампа і почати допомагати йому закінчити цю війну?” — зазначив Джонсон.
Світові ЗМІ розгромили заяву Трампа
Впливові міжнародні видання, зокрема The Guardian та Politico, розкритикували висловлювання Трампа. Вони нагадали, що перед повномасштабним вторгненням Володимир Зеленський неодноразово пропонував Путіну сісти за стіл переговорів. За п’ять днів до 24 лютого 2022 року президент України закликав Москву обрати будь-який майданчик для діалогу.
Світові лідери та аналітики сходяться на думці, що риторика Трампа може лише підігравати Кремлю. Водночас, це ще один сигнал для європейських союзників України: готуватися до можливих змін у політиці США після виборів 2024 року.