Пошук
Close this search box.

Трампова загроза мит може вибити німецьку економіку з колії, — попередив президент Бундесбанку Йоахім Нагель

Кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп виступає на передвиборчому мітингу в суботу, 20 липня 2024 року, у Гранд-Рапідсі, штат Мічиган

Дональд Трамп. Фото: Evan Vucci / AP / Profimedia

Президент Центрального банку Німеччини (Бундесбанк) Йоахім Нагель застеріг, що запровадження мит, про які нещодавно заявив Дональд Трамп, може серйозно пошкодити економіку Німеччини. У інтерв’ю газеті Die Zeit він висловив занепокоєння, що мита на імпортні товари, які Трамп пообіцяв запровадити після президентських виборів, можуть призвести до втрати до 1% валового внутрішнього продукту (ВВП) країни, пише Reuters.

«Якщо ці митні тарифи будуть введені, це може коштувати нам 1 відсоток ВВП», — зазначив Нагель, попереджаючи, що такі зміни можуть спричинити економічне сповільнення і навіть перехід на негативну територію.

Трамп обіцяв ввести мита у розмірі 60% на товари, імпортовані з Китаю, і до 20% на товари з інших країн, що суттєво вплине на глобальну економіку та економіку Німеччини зокрема. Водночас очікується, що цього року німецька економіка зросте дуже незначно, а в 2025 році зростання може скласти лише 1%.

Нагель також висловив занепокоєння з приводу ситуації на німецькому ринку праці. За його словами, зниження робочих місць у промисловому секторі не компенсується так швидко створенням нових робочих місць у сфері послуг.

У цих умовах Нагель оцінив поточну політику Європейського центрального банку (ЄЦБ) щодо процентних ставок як прийнятну. ЄЦБ нещодавно тричі знизив ставку, і аналітики очікують, що на наступних засіданнях буде ухвалене подальше зниження ставки.

«Наразі зберігається значний тиск на ціни, переважно через заробітну плату в секторі послуг», — зазначив Нагель, додавши, що цей ціновий тиск дещо пом’якшується через падіння цін на енергоносії.

Останні дані Євростату показали, що рівень інфляції в єврозоні зріс до 2% у жовтні 2024 року, порівняно з 1,7% у вересні. Це зростання в основному було спричинене тарифами на послуги та підвищенням цін на продукти харчування, тоді як ціни на енергоносії знизилися на 4,6% у жовтні після попереднього зниження на 6,1% у вересні.

НОВИНИ