Протести в Туреччині після вбивства восьмирічної дівчинки Нерін Гюран. Фото: Sopa Images Limited / Alamy
Трагедія, яка сколихнула Туреччину: суд у місті Діярбакир у суботу виніс вирок у справі про жорстоке вбивство восьмирічної дівчинки Нерін Гюран. Її тіло, зникле на 19 днів, знайшли у вересні в річці, загорнутим у мішок, за кілометр від її рідного села, повідомляє AFP.
Матір дівчинки, її старшого брата та дядька засуджено до довічного ув’язнення за «організоване колективне вбивство». Ще один підозрюваний, Невзат Бахтіяр, який зізнався у співучасті у злочині, отримав чотири роки і шість місяців ув’язнення. За версією слідства, він займався приховуванням тіла Нерін.
Процес не зміг встановити мотив злочину. Суддя наголосив, що дядько дівчинки, який був лідером села, свідомо вводив слідство в оману, надаючи хибну інформацію під час пошуків.
Слова матері викликають суперечливі емоції
Юксель Гюран, мати Нерін, заперечувала свою причетність до злочину. Вона висловила жаль, що не зможе побачити, як її донька дорослішає:
«Мою доньку не залишили жити, щоб вона змогла одягнути весільну сукню. Замість цього її загорнули у саван», — заявила вона у залі суду.
Мати також заперечила звинувачення у причетності до смерті своєї іншої доньки, яка, за її словами, мала фізичні вади і померла в лікарні.
Резонанс у суспільстві
Зникнення Нерін 21 серпня викликало хвилю обурення в Туреччині. Кампанія «Знайдіть Нерін» об’єднала тисячі людей у соціальних мережах, а відомі особистості закликали до справедливості.
Після розслідування, яке охопило 21 підозрюваного, головними обвинуваченими стали її батьки, старший брат і дядько. Організації з прав жінок провели акції протесту у різних містах країни, вимагаючи справедливого покарання для вбивць дитини.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган особисто засудив трагедію:
«Жорстоке вбивство Нерін стало для нас усіх глибокою раною. Я особисто стежитиму за справою, щоб злочинці отримали найсуворіше покарання», — наголосив він.
Ця трагедія залишає по собі невимовний біль і нагадування про необхідність захисту дітей та боротьби з насильством у суспільстві.