У США розпочалося історичне голосування: американці обирають президента, членів Конгресу та місцеву владу

голосування

У вівторок, о 5:00 за місцевим часом (10:00 GMT), у США відкрилися перші виборчі дільниці для голосування у виборах, які можуть стати історичними. Країна обирає між демократкою Камалою Гарріс, чинною віцепрезиденткою, та республіканцем і колишнім президентом Дональдом Трампом, який вже обіймав цю посаду з 2017 по 2021 рік. Про це повідомляє EFE.

Першими розпочали голосування виборці штату Вермонт на північному сході країни, де виборчі дільниці працюють з 5:00 до 10:00 (15:00 GMT). За годину, о 6:00 за місцевим часом (11:00 GMT), виборчі дільниці відкриються в інших шести штатах — Коннектикуті, Кентуккі, Мейні, Нью-Джерсі, Нью-Йорку та Вірджинії. Півгодини потому почнуть голосувати жителі Огайо, Західної Вірджинії та Північної Кароліни, останній з яких вважається ключовим у президентській гонці.

США охоплюють шість часових поясів, і кожен зі штатів встановлює власні години роботи виборчих дільниць відповідно до місцевого законодавства. Відповідно до часових поясів, о 12:00 GMT дільниці відкриються в більшості округів Вашингтона, округ Колумбія, та ще у 17 штатах, серед яких Алабама, Флорида, Джорджія, Мічиган та Пенсильванія, що також мають вирішальне значення для результатів.

Наступною хвилею, о 13:00 GMT, виборчі дільниці розпочнуть роботу у ще десяти штатах, зокрема в Аризоні, Айові, Техасі та Вісконсині. У цей час голосування стартує також у ключових штатах, де результати можуть визначити переможця виборів.

Завершення відкриття дільниць очікується поетапно: о 15:00 GMT розпочнеться голосування в Каліфорнії та Айдахо, о 16:00 GMT — у штатах Вашингтон та Аляска, а останніми приєднаються Гаваї о 17:00 GMT.

Окрім президента, американці обиратимуть 435 членів Палати представників, третину складу Сенату, низку губернаторів і мерів, а також братимуть участь у голосуванні щодо місцевих законодавчих ініціатив. Однією з найактуальніших тем є питання права на аборт: у десяти штатах виборці вирішуватимуть, чи посилювати законодавчі обмеження або ж розширити захист цього права.

НОВИНИ