Угорщина ініціює переговори з регіональними союзниками для пом’якшення наслідків зростання цін на нафту, спричиненого найширшим пакетом санкцій США проти російського нафтогазового сектору. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє Reuters.
Минулої п’ятниці адміністрація президента США Джо Байдена запровадила масштабні санкції, спрямовані на скорочення доходів Росії від експорту нафти та газу. Ці заходи мають на меті надати Києву та майбутній адміністрації Дональда Трампа додаткові важелі для мирних переговорів щодо України.
Ціни на нафту досягли максимуму за останні три місяці, викликаючи побоювання в Центральній Європі.
Санкції США та ризики для регіону
Новий пакет санкцій США включає обмеження для російських компаній “Газпром нафта” та “Сургутнефтегаз”, які займаються видобутком і транспортуванням нафти, а також для 183 суден, що перевозять російську нафту.
«Цей пакет санкцій створює серйозні виклики для Центральної Європи», — заявив Сійярто у відеозверненні, опублікованому на Facebook.
На думку угорського дипломата, скорочення поставок сирої нафти збільшує попит на очищені продукти, такі як бензин і дизельне паливо, що може призвести до суттєвого зростання цін.
Угорщина, яка імпортує більшість сирої нафти через трубопровід «Дружба», що проходить через Білорусь та Україну, ризикує зіткнутися зі значними економічними наслідками.
Санкції з довгостроковими наслідками
США передбачили 90-денний перехідний період для завершення поточних енергетичних транзакцій, однак експерти попереджають про серйозні перебої в російському експорті до ключових ринків Індії та Китаю.
Офіційні особи США зазначають, що ці заходи охоплюють усі етапи російського нафтового виробництва та можуть завдати російській економіці збитків у розмірі мільярдів доларів щомісяця.
Угорщина, зі свого боку, розраховує знайти регіональні рішення, щоб мінімізувати вплив на свою економіку та енергетичну стабільність.