Фото: antikor
Як повідомляє Golosameriki, Урсула фон дер Ляйен підкреслила, що вибір кандидатів визначався актуальними проблемами, які стоять перед Європейським Союзом: змінами клімату, агресією Росії проти України та зростаючим впливом Китаю.
На прес-конференції фон дер Ляйен зазначила, що зміни клімату «є фоном для всього того, що ми робимо», додавши, що «тема безпеки, спричинена війною Росії в Україні, а також тема конкурентоспроможності мають значний вплив на склад» нової команди.
Єврокомісія має право пропонувати нові закони ЄС, блокувати злиття компаній та підписувати угоди про вільну торгівлю.
Кожна з 27 країн-членів блоку отримає одне місце в Комісії, що відповідає ролі міністра уряду, хоча політична вага може суттєво варіюватися в залежності від портфеля.
Екс-прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, який нині є депутатом Європарламенту та доповідачем ЄП по Росії, стане першим комісаром ЄС з оборони. Його завданням буде укріплення європейського військового виробничого потенціалу на фоні російської агресії в Україні.
Міністр енергетики та навколишнього середовища Іспанії Тереса Рібера стане новим антимонопольним комісаром блоку, відповідальним також за «чистий, справедливий і конкурентоспроможний перехід».
Серед нових комісарів – міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурн, який буде відповідати за промислову стратегію. Словацький дипломат Марош Сефчович куруватиме торгову політику, а прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас – зовнішню політику.
Посол Польщі при ЄС Пьотр Серафин отримав відповідальну посаду по контролю за бюджетом ЄС.
Всі кандидати пройдуть слухання в Європейському парламенті, щоб отримати схвалення законодавців. Очікується, що новий склад Комісії ЄС розпочне свою роботу до кінця року.