Юн Сук Йоль Фото: Getty images
Усунений президент Південної Кореї Юн Сук Йоль буде затриманий до закінчення терміну дії ордера на арешт 6 січня. Про це повідомили слідчі в середу, 1 січня, після невдалої спроби президента запровадити воєнний стан на початку грудня, передає AFP.
Протести біля резиденції
Прихильники та противники Юна зібралися біля його резиденції в Сеулі, де екс-президент переховувався протягом кількох тижнів, тричі ігноруючи повістки на допит. В середу голова Бюро зі сприйняття корупції (CIO) О Дон Вун підтвердив, що арешт буде здійснено не пізніше 6 січня.
Заява Юн Сук Йоля
У зверненні до своїх прихильників Юн заявив, що продовжуватиме боротьбу:
«Республіка Корея в небезпеці через внутрішні та зовнішні сили, які загрожують її суверенітету, а також через антидержавні елементи».
Його заява викликала різку реакцію опозиції. Депутат Демократичної партії Джо Сон Ле назвав її “неприйнятною” і звинуватив Юна у спробах підбурити суспільство до конфлікту.
Історична ситуація
Це перший випадок в історії Південної Кореї, коли чинного президента затримано за ордером на арешт. Незважаючи на усунення з посади після імпічменту, Юн залишається офіційним главою держави до рішення Конституційного суду, яке має бути ухвалене до середини червня.
Спроба захоплення влади
3 грудня Юн Сук Йоль оголосив воєнний стан, наказавши військовим зайняти парламент. Однак вже наступного ранку він відступив через масові протести депутатів та демонстрантів.
Колишнього президента звинувачують у “повстанні” — злочині, що теоретично карається смертною карою. Наразі йому заборонено залишати країну.
Цей інцидент ставить під сумнів політичну стабільність Південної Кореї та підкреслює глибокі розбіжності в суспільстві щодо лідерства країни.