Посвідчення Лівелсбергера, знайдене слідчими в обвугленій Tesla Cybertruck Фото: Zuma Press Wire / SplashNews.com
Лас-Вегас сколихнула гучна історія: сержант-майор “Зелених беретів” Меттью Алан Лайвелсбергер, активний військовий спецпідрозділу США, здійснив вибух Tesla Cybertruck перед готелем Trump. Перед тим, як детонувати авто, він покінчив життя самогубством, повідомляють BBC і CNN.
Військова кар’єра та шокуючий фінал
37-річний Лайвелсбергер був членом елітного підрозділу спецпризначення армії США, відомого як “Зелені берети”. Він служив у Німеччині у складі 10-ї групи сил спеціальних операцій і перебував у відпустці на час свят. Офіційні представники підтвердили, що він був у США на момент інциденту.
Сім’я та товариші по службі Лайвелсбергера приголомшені подією. Його батько заявив, що остання розмова з сином на Різдво була абсолютно нормальною, а близькі згадують його як патріота, який висловлював підтримку Дональду Трампу у соціальних мережах.
Вибух без жертв
1 січня Tesla Cybertruck, яку Лайвелсбергер наповнив каністрами з пальним та піротехнікою, вибухнула перед входом у готель Trump. Вибух не спричинив значних руйнувань завдяки конструкції автомобіля, яка спрямувала силу вибуху вертикально. Постраждали семеро людей, але всі отримали лише легкі травми.
Шериф Лас-Вегаса Кевін Макмейгілл заявив, що інцидент класифіковано як самогубство, хоча мотиви залишаються невідомими.
Подорож з Колорадо до Лас-Вегаса
Лайвелсбергер орендував Cybertruck через платформу Turo у Денвері, штат Колорадо, 28 грудня. Його маршрут до Лас-Вегаса простежили за допомогою камер спостереження та технології Tesla.
У день вибуху він припаркувався біля скляного входу до готелю та незабаром після цього підірвав автомобіль. Серед знайдених у залишках машини речей — два пістолети, піротехніка, ідентифікаційні документи та особисті речі.
Паралелі з іншими інцидентами
Розслідування звернуло увагу на можливі зв’язки з іншим інцидентом — атакою з використанням автомобіля в Новому Орлеані того ж дня, що призвела до загибелі 14 людей. Обидва підозрюваних служили на базі Форт-Брегг у Північній Кароліні та брали участь у місіях в Афганістані.
Попри схожість, прямого зв’язку між інцидентами наразі не встановлено.