Фото: Depositphotos
Торговельна війна президента США Дональда Трампа з Китаєм і рештою світу загострила внутрішні суперечності в його команді. Як пише The Sunday Times, саме розбіжності між радниками-мільярдерами дозволили уникнути фінансової кризи й частково зупинити радикальні тарифи, повідомляє The Times.
Ключовими фігурами боротьби стали міністр фінансів Скотт Бессент — прибічник глобальної торгівлі — та радник із питань торгівлі Пітер Наварро — затятий протекціоніст. У той час як Наварро вимагав постійних тарифів для повернення американського виробництва, Бессент намагався переконати Трампа згладити ситуацію на тлі обвалу ринків.
Допоміг йому у цьому голова JPMorgan Chase Джеймі Дімон, який публічно попередив про загрозу рецесії в США через політику тарифів. Трамп відреагував — оголосив 90-денну паузу на більшість тарифів для інших країн, водночас посиливши тиск на Китай.
За інформацією джерел видання, Бессенту вдалося достукатися до президента завдяки підтримці бізнес-лідерів та союзників Трампа у команді. Однак протекціоністське крило — на чолі з Наварро та колишнім стратегом Стівом Бенноном — не збирається здаватися.
Наварро залишається фанатичним прихильником тарифної війни, вважаючи її частиною більш масштабного конфлікту з Китаєм. Беннон прямо заявив, що це “не про торгівлю, а про війну між наддержавами”, а рух MAGA повинен бути готовий до нової битви.
Попри часткову паузу, адміністрація Трампа продовжує готувати десятки торговельних угод з різними країнами. А протекціоністи вже святкують успіх — зокрема введення 145% тарифів на китайські товари.
Внутрішня боротьба у команді Трампа — це не просто різниця в економічних поглядах. Це битва за стратегічний курс Америки на роки вперед: ізоляціонізм чи глобальна конкуренція. І попереду в цієї боротьби — найскладніші випробування.