Фото: Getty images
Європейський Союз розглядає можливість перегляду післявоєнної Конвенції про статус біженців 1951 року, яка забороняє країнам відмовляти шукачам притулку на своїх кордонах. Це може стати однією з найбільших змін у міграційній політиці ЄС за останні десятиліття, повідомляє The Times із посиланням на дипломатичний документ.
Конвенція, підписана 144 країнами, закріплює принцип non-refoulement, який забороняє висилати шукачів притулку до країн, де їм загрожує небезпека. Однак цей принцип все частіше ставиться під сумнів через значне зростання міграційних потоків до Європи.
Документ, підготовлений Польщею та обговорений міністрами внутрішніх справ ЄС, передбачає прискорення депортації осіб, яким було відмовлено в притулку, а також мігрантів, причетних до злочинів. Європейські уряди сподіваються, що ці заходи можуть призвести до міжнародного обговорення та можливих змін до конвенції, які підтримають Велика Британія та США.
Кількість прохань про притулок у ЄС залишається високою – понад мільйон у 2023 році. Це викликає занепокоєння серед населення та сприяє зростанню підтримки націоналістичних і популістських партій.
Проблема нелегальної міграції загострилася після сирійської кризи 2015 року, коли понад мільйон мігрантів перетнули кордони Європи, часто проходячи через безпечні країни для того, щоб оселитися у Німеччині та інших державах Західної Європи.