Фото:Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський висловив вдячність своєму турецькому колезі Реджепу Таїпу Ердогану за його непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Під час зустрічі обговорювались важливі питання війни між Україною та Росією, а також регіональні та глобальні виклики.
“Президент Ердоган відзначив зусилля України, спрямовані на повернення наших людей додому. Він особливо високо оцінив повернення кримських татар і подякував за ці зусилля. Я запевнив президента Ердогана, що наша команда продовжить цю роботу,” – написав Зеленський. “Готуємось провести в Туреччині конференцію, присвячену продовольчій безпеці та свободі судноплавства в рамках імплементації рішень саміту миру.”
Відео:/t.me/V_Zelenskiy_official/11
Управління з комунікацій адміністрації президента Туреччини повідомило, що під час зустрічі обговорювався хід війни між Україною та РФ. Ердоган заявив, що Туреччина продовжує свої зусилля з припинення війни шляхом досягнення справедливого миру і розпочала роботу з активізації Чорноморської зернової ініціативи. Він також зазначив, що Туреччина готова до будь-яких ініціатив, включаючи посередництво, щоб створити основу для миру.
На зустрічі у Вашингтоні також були присутні міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер, глава Національної розвідувальної організації країни Ібрагім Калин, міністр оборони України Рустем Умєров та глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
Туреччина активно пропонує посередницькі послуги у переговорах між Україною та Росією, а також надає дипломатичну підтримку. Ердоган пропонував організувати зустріч Зеленського з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним, якого розшукує Міжнародний кримінальний суд, ще в листопаді 2021 року, до початку повномасштабного вторгнення. Туреччина була однією зі сторін Чорноморської зернової ініціативи, створеної для морського експорту українського зерна, яку Росія заблокувала у 2023 році.
Таким чином, підтримка Туреччини залишається важливим елементом міжнародної допомоги Україні в умовах триваючої війни та викликів, що стоять перед нею.