Скарби юдаїки в Національному музеї історії України: діалог культур у проєкті “Між Софією та Бецалелем”

У рамках міжнародного освітньо-культурного проєкту “Між Софією та Бецалелем / בין סופיה לבצלאל”, Київ знову став місцем глибокого діалогу між культурами України та Ізраїлю. Цього разу зустріч відбулась у стінах Національного музею історії України, де учасники мали змогу доторкнутись до вишуканих артефактів юдаїки — символів глибокої духовності, пам’яті та ідентичності єврейського народу в українському контексті.

Проєкт організовано за підтримки “Ізраїль в Україні – Israel in Ukraine”, “НАТІВ Україна – Ізраїльський культурний центр”, Почесного консульства Держави Ізраїль у Західному регіоні України (Олег Вишняков), Babyn Yar, Музею Києва, Музею Авангарду та видавництва “Дух і Літера”.

Зустріч перетворилася на живу розмову про культурну пам’ять, символіку, традиції та речі, які протягом століть були візуальними атрибутами шани, любові й тяглості єврейської культури в Україні. Зовні тендітні, ці предмети стали міцними опорами ідентичності, що виживала і квітла попри історичні бурі.

Унікальну подорож у світ юдаїки провела дослідниця та спікерка Наталія Ліхіцька, а науковий супровід забезпечив Національний музей історії України, за що окрема подяка Богдану Патерляку. Занурення у деталі експозиції спонукало до переосмислення ролі єврейської культури в українському наративі, а також народило нові, глибші запитання про формування національного культурного коду.

Цей захід – ще одна важлива ланка в нашому символічному містку “Між Софією та Бецалелем”, між двома багатими цивілізаційними досвідами. І ми продовжуємо будувати.

Переглянути повну зустріч можна за посиланням: YouTube – Бесіда про скарби юдаїки

Теплу візуальну пам’ять про цю подію подарував фотограф Pawel Besdetny.

Слідкуйте за проєктом:

Facebook

Instagram

YouTube

TikTok

Picture of Oleg Margolin

Oleg Margolin