Дональд Трамп (Фото: David ‘Dee’ Delgado / Reuters)
Дональд Трамп знову опинився в центрі уваги після того, як його коментарі щодо Камали Гарріс стали темою для обговорення. Колишній президент звинуватив її в “дивній” поведінці, але демократи використовують цей епітет, щоб підкреслити свої аргументи проти нього, повідомляє AFP.
“Дивний” Трамп проти нової демократії
“Трамп старий і досить дивний,” — зазначається в заяві команди Камали Гарріс. “Просто дивно,” — додала вона під час виступу. Це слово набуло популярності у виборчій кампанії та стало інструментом для підкреслення різниці між Гарріс і Трампом.
Хоча для Дональда Трампа такі коментарі можуть здаватися незначними, він завжди рішуче реагує на критику. “Мені не подобається, коли з мене сміються,” — заявив він на мітингу на початку цього місяця.
Однак демократи скористалися можливістю. Останніми днями слово “дивний” з’являлося у численних інтерв’ю, повідомленнях в інтернеті та соціальних мережах.
Це значна зміна у стратегії демократів після того, як Камала Гарріс вступила в боротьбу менше двох тижнів тому, замінивши Джо Байдена.
Замість звичайних офіційних промов, зосереджених на критиці Трампа та його загрозах демократії, команда Гарріс вирішила зробити акцент на особистості: “Він виглядає як людина, поруч з якою ви не хотіли б сидіти в ресторані, не кажучи вже про те, щоб бути президентом країни.”
Критика Джей Ді Венса та посилення кампанії
Щодо партнера Трампа по кампанії, Джей Ді Венса, глузування ще сильніше. Його коментарі про “старих кошенят без дітей” були категоризовані як “супер дивні” двома сенаторами-демократами.
“Якщо республіканські лідери не люблять, коли їх називають дивними, сумнівними або маніпулятивними, вони також можуть спробувати не бути дивними, сумнівними або маніпулятивними,” — пожартувала Гілларі Клінтон.
“Дестабілізація” у кампанії
За словами Кетрін Джеллісон, професора Університету Огайо, ця стратегія допомагає демократам представити Камалу Гарріс як нормального кандидата, у противагу до Трампа, який створює хаос. “Гра на “дивному” полі поки що працює на користь демократів,” — додала вона.
Девід Карпф, професор комунікації в Університеті Джорджа Вашингтона, вважає, що “описувати Трампа як “дивного” є влучним кроком. Найкращі стратегії комунікації дестабілізують суперників і змушують їх робити помилки.”
Кампанія Трампа була перевернута з ніг на голову, коли він очікував, що буде змагатися з 81-річним чинним президентом, але тепер стикається з молодшою та енергійнішою суперницею, яка зуміла за кілька днів мобілізувати демократичну базу і вийти на рівень з Трампом в останніх опитуваннях.
Тож Трамп повертається до своєї старої тактики: використовує образи та намагається знайти те, що зачепиться: “ідіот”, “божевільний”, “брехун Камала”. “Вона божевільна, вона божевільна,” — повторював він, особливо критикуючи її роботу щодо імміграції.