Пошук
Close this search box.

Байден на Генасамблеї ООН: “Війна Путіна провалилася, Україна досі вільна”

Президент США Джо Байден виступає з промовою в ООН напередодні Генасамблеї ООН. Нью-Йорк, США, 24 вересня 2024 р. Фото: EyePress News / Shutterstock Editorial

Президент США Джо Байден виступає з промовою в ООН напередодні Генасамблеї ООН. Нью-Йорк, США, 24 вересня 2024 р. Фото: EyePress News / Shutterstock Editorial

Президент США Джо Байден під час виступу на форумі ООН у вівторок заявив, що вторгнення російського лідера Володимира Путіна в Україну зазнало поразки. Він закликав світову спільноту підтримувати Київ, поки Україна не здобуде перемогу.

«Хороша новина полягає в тому, що війна Путіна провалилася. Він мав на меті знищити Україну, але Україна досі вільна. Він намагався послабити НАТО, але альянс став більшим, сильнішим і згуртованішим, ніж будь-коли», — заявив Байден зі сцени Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Американський президент нагадав, що НАТО тепер має двох нових членів — Швецію та Фінляндію, що є ще однією поразкою для Путіна.

«Ми не можемо відвести погляд»

Байден наголосив, що коли Росія почала своє вторгнення, США могли б стояти осторонь, але замість цього вони вирішили рішуче підтримати Україну. «Ми не можемо ігнорувати цей конфлікт і не можемо послабити підтримку України, доки вона не досягне справедливого і міцного миру», — підкреслив президент США.

Серед присутніх у залі був президент України Володимир Зеленський, який виступить на Генасамблеї в середу.

Попередження щодо Лівану та заклик до припинення вогню в Газі

Байден також застеріг від ризику перетворення конфлікту в Лівані на “загальну війну” та наголосив, що зараз настав час укласти угоду про припинення вогню в секторі Газа. «Загальна війна нікому не на користь. Навіть в умовах ескалації завжди можливе дипломатичне рішення», — зазначив він.

Президент США розповів, що США разом із Катаром та Єгиптом запропонували угоду про припинення вогню та звільнення заручників, яку схвалила Рада безпеки ООН. «Зараз настав час сторонам завершити узгодження умов, звільнити заручників і гарантувати безпеку як для Ізраїлю, так і для Гази», — додав він.

Байден також висловив підтримку ізраїльським родинам заручників і невинним палестинцям у Газі, які, за його словами, зараз переживають справжнє пекло.

Промова з особистим акцентом та заклик до реформи ООН

Завершуючи свою промову, Байден нагадав про свій багаторічний досвід державної служби, який розпочався ще у 1972 році, коли його вперше обрали сенатором. Він закликав колег-лідерів завжди пам’ятати, що політики існують для служіння своїм громадянам, а не навпаки.

«Після 50 років у державній службі я вирішив, що настав час для нового покоління лідерів, яке поведе країну вперед. Давайте ніколи не забувати, що ми тут, щоб служити людям, а не триматися за владу», — закликав Байден, що викликало оплески в залі Генасамблеї.

Президент США також виступив за реформу Ради безпеки ООН, яка є однією з ключових тем цьогорічних обговорень. «ООН має адаптуватися до сучасного світу, ми підтримуємо реформу Ради безпеки, щоб вона знову могла виконувати свою місію зі встановлення миру», — завершив свою промову Байден.

НОВИНИ