США розмістять зброю далекого радіусу дії в Німеччині з 2026 року

Tomahawk

Сполучені Штати почнуть розміщувати в Німеччині зброю далекого радіусу дії в 2026 році, демонструючи свою прихильність НАТО та європейській обороні, повідомляється у спільній заяві двох держав, Reuters.

Планування та Розгортання

Згідно із заявою, США готують “тимчасове розгортання” для довгострокового розміщення таких можливостей, які включатимуть SM-6, крилаті ракети Tomahawk і розробку гіперзвукової зброї, що має більший радіус дії, ніж поточні можливості з Європи.

«Сполучені Штати почнуть у 2026 році епізодичне розгортання можливостей далекого вогню своїх багатопрофільних оперативних сил у Німеччині в рамках планування довгострокового розміщення цих засобів у майбутньому. Після повної розробки ці звичайні вогневі одиниці великої дальності включатимуть SM-6, Tomahawk і гіперзвукову зброю, що розвивається, яка має значно більшу дальність, ніж сучасна зброя наземного базування в Європі. Застосування цих передових можливостей продемонструє відданість Сполучених Штатів НАТО та їхній внесок у інтегроване європейське стримування», – йдеться в заяві, опублікованій Білим домом за підсумками дискусій, проведених перед самітом НАТО урядами Сполучених Штатів і Німеччини.

Новий Етап у Європейській Обороні

Експерти зазначають, що окрім модернізації американських ядерних бомб у Європі в останні роки, ця зброя стане найпотужнішою зброєю США, розміщеною на континенті з 1980-х років.

До 2019 року ракети наземного базування з радіусом дії понад 500 кілометрів були заборонені Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД), підписаним у 1987 році Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом.

Розпад Договору про РСМД

Це була перша угода між двома супердержавами часів холодної війни, яка передбачала скорочення ядерних арсеналів та ліквідацію цілої категорії зброї. Німеччина, Угорщина, Польща та Чехія, приєднавшись до підписантів, знищили свої ракети у 1990-х роках, а згодом також Словаччина та Болгарія.

Однак у 2019 році Сполучені Штати вийшли з Договору про РСМД, звинувативши Москву у порушенні угоди через розробку крилатої ракети наземного базування 9M729, відомої в НАТО як SSC-8. Кремль неодноразово відкидав ці звинувачення та наклав мораторій на власну розробку ракет, раніше заборонених Договором про РСМД – балістичних і крилатих ракет наземного базування з дальністю від 500 км до 5500 км.

Реакція Росії

Наприкінці червня Володимир Путін заявив, що Москва повинна відновити виробництво ракет середньої та меншої дальності з ядерними головками після того, як Сполучені Штати розмістили подібні ракети в Європі та Азії. Путін заявив, що Росія обіцяла не розгортати такі ракети, але Сполучені Штати відновили їх виробництво, привезли їх до Данії для навчань, а також вивезли на Філіппіни.

Ці дії показують важливість зміцнення обороноздатності НАТО та демонструють, що США серйозно ставляться до своєї ролі у забезпеченні безпеки Європи.

НОВИНИ