Пошук
Close this search box.

Кількість загиблих від повеней у Центральній Європі продовжує зростати

Фото: з відкритих джерел

Екстремальні погодні явища продовжують спричиняти хаос у Центральній Європі. Кількість загиблих внаслідок повеней зростає, в той час як уряди Польщі, Чехії та інших країн підраховують збитки та намагаються запобігти подальшим катастрофам. Шторм “Борис”, що приніс проливні дощі в регіон, продовжує загрожувати безпеці місцевих жителів. Зокрема, у Румунії було підтверджено шість жертв через раптові повені, і сотні людей були евакуйовані.Про це повідомляє Bloomberg

Польща та Чехія оголошують надзвичайний стан

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що уряд виділив 1 мільярд злотих (260 мільйонів доларів) на допомогу постраждалим регіонам. У Чехії уряд, ймовірно, внесе зміни до бюджету на 2024 рік для покриття збитків, пов’язаних з повенями. Міністр фінансів Збинек Станджура заявив, що шкода від стихії може бути порівняною з масштабними повенями 1997 і 2002 років.

Фото: 33kanal

Страховики фіксують значні втрати

Найбільша польська страхова компанія PZU повідомила про різке зростання кількості заяв щодо збитків, спричинених погодними умовами. За останні два дні надійшло понад 3000 заяв, що майже у 9 разів більше за звичайний рівень. Очікується, що претензії щодо повеней знизять прибуток PZU на 10%, а акції компанії вже впали на 4,4%. Аналогічні проблеми спостерігаються у страхових компаній Uniqa та Vienna Insurance Group.

Різке збільшення кількості евакуйованих у Чехії

У Чехії понад 12 000 людей були евакуйовані зі своїх будинків, а понад 100 000 домогосподарств залишилися без електрики. Одна людина загинула, а семеро вважаються зниклими безвісти. Політики обговорюють можливість відкласти вибори до Сенату, заплановані на ці вихідні.

Фото: Рос.ЗМІ

Угорщина готується до нової хвилі повеней

В Угорщині також готуються до можливої хвилі повеней, найсильнішої за понад десятиліття. У столиці країни, Будапешті, запроваджено найвищий рівень готовності. Понад мільйон мішків з піском будуть розміщені вздовж річки Дунай, а тисячі волонтерів долучаться до допомоги 17 000 солдатів.

Кліматичні зміни як фактор збільшення кількості стихійних лих

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек звернув увагу на те, що зростання частоти повеней напряму пов’язане з глобальним потеплінням. Він підкреслив необхідність переходу на відновлювані джерела енергії та підготовки до більш екстремальних погодних умов у майбутньому.

Різні країни борються зі стихією

В Австрії та Німеччині рівень води продовжує зростати. У Румунії оголошено стан тривоги в двох округах, де найбільше постраждали від повені. У Польщі затоплені об’єкти критичної інфраструктури, а в Чехії закриваються підприємства та евакуюються люди. Угорщина та Сербія готуються до нових загроз повеней.

НОВИНИ